close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • AKTUALNOŚCI

 • 25 lipca 2014

  Ostrzeżenie Ambasady RP w Trypolisie dla osób przebywających w Libii, Czadzie i Nigrze oraz planujących podróż do tych krajów.

  W związku z utrzymującą się niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w całym regionie Afryki Północnej i Sahelu, jak też wynikającego z tego tytułu potencjalnego zagrożenia terrorystycznego, Ambasada RP w Trypolisie odradza wszelkie wyjazdy do Libii, Czadu i Nigru.

  Ambasada RP w Trypolisie zaleca ponadto:
   

  1. Osobom, które przebywają aktualnie na terenie tych państw – zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości skontaktowanie się z Ambasadą RP w Trypolisie telefonicznie: +218-91-932-5623 lub mailowo: consulate.tripoli@msz.gov.pl, celem pozostawienia danych kontaktowych. Zachęcamy również do zgłoszenia swojego pobytu w systemie e-konsulat.
  2. Osobom przebywającym w Libii – zachowanie wszelkiej ostrożności oraz unikanie miejsc publicznych, w tym zwłaszcza obiektów rządowych i wojskowych oraz rejonu międzynarodowego lotniska w Trypolisie.
  3. Osobom planującym podróż  do wyżej wymienionych krajów – rezygnację z takich planów i odłożenie ich do czasu ustabilizowania się sytuacji.

  Wszelkie informacje o ewentualnych zagrożeniach należy zgłaszać do Ambasady RP w Trypolisie pod numerem telefonu dyżurnego: +218-91-932-5623.

  Specyficzne uwarunkowania panujące w Libii sprawiają, że udzielenie pomocy konsularnej poza urzędem konsularnym nie jest możliwe.

   

  Ambasada RP w Trypolisie dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: