close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
 • AMBASADOR

 •  


   

  Piotr T. Ciećwierz

   

  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Libii

   

  Urodzony 30 czerwca 1962 r. w Warszawie. W służbie dyplomatycznej od 1988 roku. Pracował na placówkach w Libii i Kuwejcie. Na tej drugiej, którą otwierał po zakończeniu operacji „Pustynna Burza”, pełnił funkcję zastępcy szefa misji. W latach 1997-1999 pracował w ramach systemu ONZ (w Iraku i Nigerii). W centrali MSZ pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Zagranicznej Polityki Ekonomicznej i ostatnio (w latach 2010-2012) zastępcy dyrektora Departamentu Dyplomacji Ekonomicznej. W przeszłości był także honorowym członkiem–założycielem i prezesem Polsko-Arabskiej Izby Gospodarczej oraz dyrektorem Departamentu Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy.

   

  Specjalista w obszarach; świata arabskiego (praca magisterska nt. Libii), problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego (zagrożenia pozastrategiczne) oraz promocji interesów ekonomicznych państwa (współpracy administracji z biznesem).

   

  Absolwent stosunków międzynarodowych o specjalizacji Afryka Północna i Bliski Wschód w Państwowym Moskiewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych (1988). Ukończył również studia podyplomowe w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (Studium Służby Zagranicznej, 1989) oraz na Akademii Obrony Narodowej (Studium Obronności Państwa, 2001). W roku 2008 uzyskał dyplomy MBA w zakresie finansów międzynarodowych i marketingu międzynarodowego.

   

  Urzędnik mianowany Służby Cywilnej i Służby Zagranicznej.

   

  Żonaty, 1 córka.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: